Pośród bardzo wielu różnorodnych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych, niezwykle dużym zainteresowaniem cieszy się laserowe zamykanie naczynek. Zabieg ten bowiem nie tylko pozwala na uzyskanie odpowiedniego kolorytu cery, ale również może być skuteczną bronią w walce z niektórymi problemami skórnymi.
Laserowe zamykanie naczynek – wskazania
Zabieg laserowego zamykania naczynek, podobnie jak inne zabiegi kosmetyczne nie może być wykonywany u osób, u których wykryto przeciwwskazania. Jeśli chodzi zaś o zalecenia do jego wykonywania, polecany jest dla osób, u których widoczne są naczynka krwionośne. Powstają one zazwyczaj w wyniku pękania tak zwanych naczyń włosowatych, czyli niezwykle cienkich zakończeń naczyń krwionośnych. Nie tylko nie wygląda to estetycznie, ale również może prowadzić do powstawania kolejnych pęknięć i tym samym zwiększaniu niezbyt dobrze wyglądającego obszaru. Ponadto może to być przyczyną powstawania problemów ze skórą, warto więc zadbać o usunięcie problemu. Wskazaniami do przeprowadzania tych zabiegów jest również trądzik czy rumień.
Przeciwwskazania do zabiegu
Laserowe zamykanie naczynek nie może być przeprowadzane u osób, które mają problemu zdrowotne takie jak padaczka, choroby hormonalne czy zaburzenia pracy wątroby. Nie wykonuje się ich również w okresie ciąży czy karmienia piersią. Ponadto również w okresie przyjmowania wielu leków czy nawet regularnego picia ziół jak dziurawiec czy nagietek również nie powinny być przeprowadzane.
Przebieg zabiegu
Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem wykonywanym dość szybko. W zależności od tego, jak duża ilość naczynek należy zamknąć, może trwać od 15 minut do godziny. Podczas zabiegu na wskazany obszar kierowany jest promień lasera o odpowiednio dobranej mocy. Moc dobiera się do fototypu cery, określanego na podstawie jej kolorytu jak również koloru włosów. Określa się 6 fototypów cery, im wyższy, tym zazwyczaj mocniejsza powinna być moc lasera, wykorzystywanego do zabiegu, aby uzyskać pożądane efekty za pierwszym razem.