Jak sprawdzić, czy mój telefon jest podsłuchiwany?

Obawiasz się, że ktoś próbuje przejąć kontrolę nad Twoją prywatnością? Podejrzewasz, że bliska osoba może czytać Twoje SMS-y i podsłuchiwać Twoje rozmowy? To niestety możliwe – warto wiedzieć, jak uchronić się przed takim zachowaniem.

Trudne czasy sprawiają, że wiele osób może mieć poczucie pewnej niestabilności w relacji

Pandemia to okres, który wystawił na próbę wiele związków. Niektóre osoby bardzo źle sobie radzą z obniżeniem zaangażowania czy koniecznością zmiany codziennego toku funkcjonowania w relacji. Do tego dochodzą kwestie takie jak większy natłok pracy, który ma uratować naszą sytuację finansową w dobie kryzysu. Stres, mniej czasu oraz pogorszenie kondycji psychicznej to czynniki, które mogą szczególnie dotknąć osoby z paniczną potrzebą kontroli, często wynikającą z obawy przed wycofaniem zaangażowania partnera.

Monitorowanie wiadomości i połączeń daje krótkotrwałą ulgę osobie śledzącej, ale może także być gwoździem do trumny całej relacji. Warto także zaznaczyć, że osoby, które nadmiernie obawiają się utraty partnera lub partnerki, mogą źle interpretować otrzymane informacje. To z kolei prowadzi do doszukiwania się zdrad oraz objawów problemów w relacji, podczas gdy tak naprawdę powodów do obaw może wcale nie być. Często kończy się to wręcz chęcią przekształcenia rzeczywistości we własną wizję całej sytuacji.

Podsłuch telefonu nie jest trudny – oprogramowanie jest powszechnie dostępne

Prześwietlenie telefonu nie stanowi zbyt dużego problemu. W internecie można znaleźć nie tylko profesjonalne narzędzia pozwalające przejąć kontrolę nad urządzeniem, które kosztują zazwyczaj kilkanaście tysięcy złotych, lecz także darmowe wersje aplikacji szpiegowskich. To ogromny problem – dostępność tego typu rozwiązań sprawia, że osoby chcące kontroli mogą sięgnąć po nią bardzo szybko, bez zastanowienia się oraz przemyślenia negatywnych skutków dla relacji. Warto zatem zadbać o skuteczną ochronę przed zachowaniami tego typu. Dzięki temu może dać się uratować relację albo przynajmniej ograniczyć straty dla własnej psychiki, które mogą wynikać z pozostawania w tak toksycznym środowisku.

Jak wyrwać się ze spirali szpiegostwa?

Jeśli ktoś narusza naszą prywatność, jest szansa, że jego głównym obiektem zainteresowania będą wiadomości, aplikacje, pliki i rozmowy telefoniczne. Wszystko to związane jest z naszym telefonem. Kluczowe jest więc wykorzystywanie rozwiązań, które błyskawicznie dostarczą nam wiadomość zwrotną na temat tego, czy jesteśmy śledzeni. W efekcie „szpieg” nie będzie mieć czasu na podjęcie reakcji i na przykład usunięcie aplikacji monitorujących nasz telefon.

Dobrym wyborem może okazać się zainstalowanie komunikatora UseCrypt. To narzędzie, które pozwala na zweryfikowanie, czy w trakcie rozmowy nie jesteśmy śledzeni oraz czy informacje docierają tylko do docelowego odbiorcy. UseCrypt chroni przed utratą prywatności między innymi przez następujące mechanizmy:

  • l sprawdzanie, czy połączenia są podsłuchiwane,
  • l kontrola udostępniania lokalizacji GPS,
  • l zabezpieczenie wiadomości przed wyciekiem.

Niektóre programy szpiegowskie wykonują zrzuty ekranu, by przesłać je do nieodpowiedniej osoby – to kolejne zagrożenie, przed którym chroni aplikacja UseCrypt. To rozwiązanie, które zapewnia zarówno ochronę w czasie rzeczywistym, jak i weryfikację, czy telefon był narażony na tego typu ataki w momencie instalowania aplikacji.

#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptopinie

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *