Gdzie warto stosować śruby nierdzewne?

Faktem jest to, że obecnie w coraz większej ilości sytuacji stosowane są śruby nierdzewne. O jakie branże przede wszystkim nam chodzi? Które elementy z właśnie opisywanej kategorii są chętnie wybierane? Jeśli chcecie je poznać, to warto przeczytać poniższy artykuł.

W jakich branżach są używane śruby nierdzewne?

Na początek warto dowiedzieć się, czym w ogóle charakteryzują się takie śruby nierdzewne. Elementy wykonane przy użyciu takiego komponentu są między innymi bardzo odporne na korozję. Można powiedzieć, że wszystko dzięki optymalnemu składowi (chodzi o zawartość węgla i chromu, który reaguje potem z tlenem). Na dodatek takie akcesoria posiadają korzystny stosunek wytrzymałości do wagi. Są żarowytrzymałe, podlegają recyklingowi, a ich obróbka nikomu nie sprawia żadnych problemów. Podobnie, jak doprowadzenie akcesoriów do czystości. Wiele osób zwraca uwagę na elegancki, stylowy wygląd. Produkty tego typu są stosowane na przykład do produkcji aparatury spożywczej, wyposażenia kuchennego. Pewne odmiany tych akcesoriów są zaś wykorzystywane w przemyśle morskim albo chemicznym. Śruby nierdzewne o charakterystyce ferrytycznej mogą być wykorzystane w okrętownictwie, budownictwie wodnym itp. Natomiast śruby nierdzewne A2 o strukturze austenitycznej są używane przy konstrukcji statków, okrętów, a także w mostach. Opisywane dzisiaj produkty sprawdzają się w motoryzacji, budownictwie, szeroko rozumianym przemyśle.

Zobacz aktualną ofertę – śruby nierdzewne od Stalmut.

Jakie śruby nierdzewne są chętnie wybierane?

Wiecie już, jakie cechy mają śruby nierdzewne. Czas na poznanie pewnych przedstawicieli tego konkretnego gatunku. Między innymi można wybrać – w dobrych sklepach z tym konkretnym asortymentem – śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem, tak zwane zamkowe. Jakie właściwości mają takie elementy? Warto rozpocząć od norm. W tym wypadku wynoszą one DIN 603/ISO 8677/PN 82406. Pamiętajcie, że dzięki temu można bez żadnego problemu je zidentyfikować. Śruby spełniające powyższe normy są starannie wykonane z najwyższej jakości stali. Mają odpowiednie właściwości w aspekcie odporności na korozję, wytrzymałości itd. Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem posiadają metryczny rodzaj gwintu i występują w takich oto klasach wytrzymałości: 4.6, 4.8 i 8.8. Są stosowane do połączeń konstrukcji drewnianych lub narażonych na bezpośredni kontakt ze skórą pracownika. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat? Znajdują zastosowanie także w przypadku skręcania ławek, elementów ogrodzeniowych lub płotów.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *